כולנו יודעים שבעלי נכסים צריכים מדי פעם לבצע שיפוצים, בין אם מדובר בשיפוצים כלליים לתחזוקה כללית של הנכס או בין אם מדובר בשיפוצים עיצוביים של מתאר דירה. הפחד הגדול של בעלי הדירות כאשר הם מתכננים שיפוצים בנכס הוא כמובן עניין העלויות. זה ברור שאנו נצטרך להכניס יד לכיס בכדי לממן את השיפוצים, אך השאלה המפחידה היא, עד כמה עמוד נצטרך לדחוף את היד לכיס?

ברמת העיקרון, אפשר להשיג קבלן שיפוצים בזול אם אנו נבצע מספר פעולות ונעניק דגש על מספר אספקטים של בחירת קבלן שיפוצים וסגירת חוזה מול אותו קבלן שיפוצים. אך קודם כל חשוב להבין שמציאת קבלן שיפוצים זול הוא עניין יחסי, בהשוואה למה שאנו צריכים לשפץ בנכס ולרמת המקצועיות של קבלן השיפוצים הנבחר ובהתאם למחירי העבודה של קבלני שיפוצים אחרים.

אז מה צריך לקבוע כיעדי שיפוץ?

בשלב זה אנו צריכים להחליט מה בדיוק אנו רוצים לשפץ בנכס והאם זה ישתלם לנו, בהנחה שאנו יכולים להעריך פחות או יותר את העלויות העתידיות. לדוגמה, אנו יכולים להחליט שאנו מבצעים שיפוצים במטבח, בחדרי השינה ובחדר האמבטיה או להחליט שאנו מבצעים רק שיפוץ בחדר האמבטיה. בכל מקרה בהתאם ליעדים שהגדרנו אנו יכולים להתחיל לבחון הצעות מחיר זהות מקבלנים (כלומר אנו לא יכולים להשוות בין הצעת מחיר מקבלן אחד על שיפוץ חדר אמבטיה אל מול הצעת מחיר של קבלן שיפוצים אחר על שיפוץ שלם בכל החדרים בבית).

בחינת הצעות מחיר בהתאם ליעדי השיפוץ

אז כאשר יעדי השיפוץ ברורים לנו אנו יכולים לפנות למספר קבלנים (מומלץ לפחות 5 קבלני שיפוצים) ולקבל מהם הצעות מחיר דומות, כאשר ההבדלים בין הצעות המחיר יהיו מחיר העבודה של הקבלנים. כך אנו יכולים באמת למצוא את קבלן שיפוצים הכי זול שאנו יכולים לקבל בעזרת השוואה וביצוע משא ומתן עם קבלן שיפוצים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלא בהכרח ללכת על הקבלן הכי זול זה הדבר הנכון לעשות, אלא יש לקחת בחשבון את עניין העלות תועלת של יכולות הקבלן והשירות שהוא מציע אל מול עלות העבודה שלו.

לאחר בחירת קבלן בהתאם להצעת מחיר – מבצעים משא ומתן

בכדי להוזיל עלויות של קבלן שיפוצים בצורה אפקטיבית חשוב להפנים שלאחר קבלת הצעת המחיר ובחירת קבלן השיפוצים שהעניק לנו את המחיר האטרקטיבי ביותר, אפשר עדיין לקבל מחיר טוב יותר. הצעת המחיר היא לא עניין קבוע וסגור ותמיד אפשר להגיע עם הקבלן למחיר טוב יותר או לתוספת שירות בלי שינוי במחיר. כמובן שאנו מדברים על עלות-תועלת ובעזרת משא ומתן חכם אפשר להשיג יותר עלות-תועלת.

אולי תאהבו גם

יש לכם מה להוסיף?

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.