מס ערך מוסף הוא מס עקיף שמוטל על השירות  שאני  נותן  לעוסק מורשה אחר . או מכירת מוצר או מתן שירות  .לעוסק מורשה אחר . כיום מס ערך מוסף הוא בשיעור 17 %  . זאת אומרת לדוגמא : אם קיבלתי 117 ש"ח גלום בתוך הסכום הנ"ל מס ערך מוסף 17 ש"ח . את הסכום הנ"ל אנו מפחיתים ממס תשומות זהו מס שגלום בתוך הוצאה כלשהיא שקנינו או צרכנו . לדוגמא : קנינו  מחשבון בסך 200 ש"ח . בתוך 200 ש"ח גלום מס ערך מוסף תשומות בסך 29 ש"ח . ומכרנו מוצר או נתנו שירות בסך 250 ש"ח  . אז המס ערך מוסף העסקאות גלום בסך 36 ש"ח עלינו לשלם  לרשות המס סך 7 ש"ח . קיימים שלושה סוגי מס ערך מוסף : מס עסקאות זהו כפי שציינתי מס שמשלמים בזמן שנותנים שירות או מוכרים מוצר . ומס תשומות הוא מס שאנו רוכשים מוצר או מקבלים שירות מעוסק מורשה או מחברה בע"מ . יש גם תשומות בגין רכישת ציוד קבוע . לדוגמא : אני עסק של  של נגריה וקניתי מחשב .בסך 2000 ש"ח בתוך הסכום הנ"ל גלום מס ערך מוסף בסך 290 ש"ח .

זה גם מתקזז מסך מס ערך מוסף עסקאות . בסופו של כול התהליך עם מס ערך מוסף אנו צריכים לשלם למדינה בכול חודשיים את ההפרש בין סך מס ערך מוסף עסקאות ובין מס ערך מוסף תשומות .

כמו כן מי שמנהל את ספריו במהלך השנה ללא איש מקצוע אזי חייב לנהל לפחות ספר תקבולים ותשלומים ידני ובו רושם את  השירות או המוצר שמכר כולל מס ערך מוסף וכן את הקניות וההוצאות שהיו בעסקו .

בסוף כול חודשיים עליו לעשות סיכום  ולהעביר את ההפרש בין מס עסקאות ובין מס תשומות לרשות המיסים .

אם החלטתם להיות עוסק מורשה אזי מאוד מומלץ לא לעשות לבד במהלך השנה  אלא להעזר באיש מקצוע .

אולי תאהבו גם

יש לכם מה להוסיף?

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.