החלקה יפנית היא שיטת טיפול בה על ידי שימוש במספר תערובות מביאים לשינוי כימי במבנה השיערה ותכונותיה. היא החלקת שיער שמהווה את התשובה הקוסמטית העדכנית ביותר עבור בעלות שיער מקורזל וגלי הרוצות בשיער חלק אך מעוניינות להיפטר מטקס הפן או מגהץ השיער היומי שדורשת החלקת השיער. החלקה יפנית מיועדת גם עבור בעלות שיער חלק המעוניינות להוסיף ברק וחיוניות בשיער. החומרים המשולבים בתהליך ההחלקה מסייעים לחיזוק השיער ובריאותו ולכן נשים רבות בעלות שיער חלק או קרוב לחלק גם עוברות אותו. הכרת התהליך לפני החלטת ביצוע ההחלקה וביצוע החלקה יפנית אצל מעצב שיער עטיר ניסיון תאפשר לך לעבור את תהליך זה בצורה מוצלחת עם תוצאות שנשמרות לאורך זמן.

החלקה יפנית – קצת רקע

על מנת שתדעי האם טיפול זה אכן ראוי עבורך, חשוב שתכירי קצת יותר לעומק את אופי ההחלקה. החלקה יפנית הינה אכן פתרון שמגיע אלינו מארץ השמש העולה במזרח. ההחלקה עצמה מתבצעת באופן הבא בו מורחים על השיער קרם המכיל את החומר הכימי טיוגליקולט. החומר חודר לליבת השיער (קורטקס) ובעצם מפרק את הקשרים במולקולות החלבון (קרטין). הם אלו הקובעים את צורתה, מרקמה וצבעה של השיערה. ככל שחומר מיוחד זה יהיה על השיער לזמן ארוך וממושך יותר, קשרי הקרטין יתרופפו וניתן יהיה לשלוט על רמת ההחלקה המתקבלת טוב יותר. בשלב מסויים מעצב השיער ירגיש כי שיערך הגיע למצב הרצוי, על ידי בדיקת אלסטיות השיערה. הוא יסיר את תערובת החומר בה השתמש ומגהץ את השיער בעזרת מחליק. פעולה זו בונה את קשרי המולקולות בחלבון מחדש והשיער מקבל את הצורה החדשה והרצויה בה הלקוחה מעוניינת. לאחר שסיימנו את הפעולות הכימיות מורחים על השיער חומר נייטרלי המסיר את שרידי הטיוגוליקולט. שלושת שלבים אלה הינם אבן ייסוד בביצוע ההחלקה חשוב לשים כי מעצב השיער אינו פוסח על אחד משלבים אלו.

החלקה יפנית – הערות אחרונות

החלקה יפנית יכולה להיות חלון הזדמנויות עבור כל אשה המעוניינת להגשים את חלומה להחליק ולהבריק שיערה ומנגד יכול להיות סיוט שאינו נגמר ושידרוש ממך לבקר אצל מעצב השיער מספר לא מבוטל של פעמים. החלקת השיער היפנית דורשת מיומנות, עדינות וניסיון. המעצב חייב להיות מדוייק ולתזמן נכון את המועד הסרת החומר הטיוגליקולט מהשיער. שטיפת החומר מהשיער בזמן מאוחר ושאינו מתאים יכולה לפרק את קשרי החלבון שנוצרו עד לשבירת השיערה, שטיפה מוקדמת מדי תמנע את השגת התוצאה הרצויה בהחלקה. הסכנה המהותית בהחלקה היפנית היא מגע לא רצוי של החומר הפעיל עם שורשי השיערה, דבר שיכול לגרום לנזק בלתי הפיך לשיער. על כן חשוב לבחור במעצב שיער מנוסה ומקצועי אצלו קיימים החומרים הרלוונטים והוא מכיר ומנוסה כבר בטכניקת ההחלקה היפנית.

אולי תאהבו גם

יש לכם מה להוסיף?

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.