מחזור משכנתא הוא למעשה תהליך בו אתם נפרדים מהמשכנתא הקודמת לטובת משכנתא חדשה, ההחלפה מתבצעת ברוב הפעמים על מנת לצמצם את ההחזרים וליהנות מהתנאים הטובים ביותר כגון: ריביות נמוכות , פרק זמן של החזרת המשכנתא קטן. אם הקשתם במנועי החיפוש השונים את הביטוי "מיחזור משכנתא" אתם בוודאי רוצים להחליף את המשכנתא הקיימת במשכנתא חדשה הכוללת תנאים משופרים במידה רבה מהמשכנתא הקיימת. תהליך זה עולה על הפרק בקרב בתי אב רבים בישראל, בעבר תנאי המשכנתאות היו לוקים בחסר ואילו היום ניתן לשפר את תנאי המשכנתא ואת פרק הזמן בפריסת ההלוואה.

מהו מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא זהו למעשה תהליך בו המשכנתא הישנה נפרעת ומשכנתא חדשה עם תנאים חדשים נכנסת לתוקף. לרוב השינוי במשכנתא בא לידי ביטוי בשינוי הריביות, כך למעשה אנו יכולים לשפר את תנאי ההלוואה שלקחנו בעבר ולמקסם את התוצאות. תהליך המיחזור למעשה יכול להוביל אתכם לשיפור בתנאי ההחזר החודשי ובנוסף, חלוקה חדשה לפרקי זמן קצרים או ארוכים יותר (תלוי בגודל ההחזר).

האם כדאי לי לבצע מיחזור משכנתא?

על מנת שתהליך המשכנתא יבוא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר יש לשים לב לקריטריונים הבאים:

השוואה בין ההחזר החודשי של ההלוואה הקיימת לעומת ההלוואה החדשה.

  1. בדיקת סכום פרמיית הביטוח – סכום פרמיית הביטוח מושפע מגילו ומצבו הבריאותי של המבוטח ולכן יש לבדוק האם זה אכן רלוונטי לפני שמבצעים את תהליך המיחזור.
  2. עמלת פירעון מוקדם – מיחזור משכנתא הינו תהליך של פירעון הלוואה מוקדמת ולכן יש לבדוק האם אכן רלוונטי להתחיל בתהליך.
  3. פגישת ייעוץ עם יועץ משכנתאות – יועץ משכנתאות חיצוני יעבוד עבורכם ויעמול קשה על מנת למצוא עבורכם את התנאים הטובים ביותר עבורכם, יש לשקול ייעוץ מקצועי לפני שאתם מחליטים לבצע את ההחלטה לבדכם.
  4. תשלומים והוצאות נוספות – יש לבדוק את כל ההוצאות הנלוות כגון : פתיחת תיק, הוצאות בגין המצאת הוצאות וכדומה.

המסמכים אותם יש להציג בתהליך המיחזור :

  1. שלושה תלושי שכר של כל הלווים.
  2. פירוט עובר ושב של כל הלווים.
  3. צילום תעודת זהות.
  4. לוח סילוקין של המשכנתא.

לסיכום, אם החלטתם כי את מתחילים בתהליך המיחזור יש לוודא כי אכן פעלתם נכון ועל פי כל הקריטריונים.  יש לבדוק מה הן ההוצאות הנלוות ובנוסף האם הריביות משתלמות עבורכם.

 

אולי תאהבו גם

יש לכם מה להוסיף?

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.