מקלחונים או אמבטיה? אנשים רבים נתקלים בשאלה זו בבואם לשפץ או לרכוש אמבטיה. כאשר חלל חדרי אמבטיה איננו מאפשר התקנת אמבטיה מלבנית או אמבטיה פינתית בגלל שטח קטן או בגלל סגנון הסגנון העיצובי ניתן להתקין מקלחונים במקום אמבט. לעיתים יש מספיק מקום בתוך חדר אמבטיה אך בני הבית מעדיפים התקנת מקלחון.

מקלחונים מגיעים כיום במבחר עיצובים כמו מקלחון חזית, מקלחון פינתי, מעוגל, או קטום עם דלתות במבחר צורות סגירה. כמו כן ניתן לרכוש מקלחונים במידות סטנדרטיות או להתאים את מידות מקלחון לגודל חדר אמבטיה ספציפי על ידי הזמנה בהתאמה אישית מחברות המתמחות ביצור ושיווק מקלחונים.

אז מה עדיף מקלחונים או אמבטיה?

מקלחון פינתי

מקלחון פינתי

התשובה לשאלה מקלחונים או אמבטיה תלויה רבות בהעדפתם של המשתמשים, בצרכים שלהם, בסגנון חדר אמבטיה וכמובן בתקציב המוקצה עבור אביזרי אמבטיה וכלים סניטרים. התקנת מקלחונים מומלצת כאמור, בעיקר עבור חדרי אמבטיה קטנים, או במשפחות בהן אוהבים להתקלח ולא לטבול בתוך אמבטיה במשך זמן ארוך או להירגע בתוך מימי אמבטיה ג'קוזי. מקלחונים מומלצים גם עבור אנשים מבוגרים או מוגבלים שעבורם הכניסה והיציאה מתוך אמבטיה מלבנית או אמבטיה פינתית קשה ואף מסוכנת. לעומת זאת יציאה מתוך מקלחון היא קלה ואף ניתן להתקין אביזרי אמבטיה כמו מעקה בטיחות או כסא ישיבה אשר נותנים יותר יציבות ובטיחות בעת הרחצה בתוך מקלחות לעומת סכנת ההחלקה הקיימת בתוך סוגי אמבטיה רגילים.

לעומת זאת, מקלחונים אינם מומלצים למשפחות בהן יש ילדים קטנים שכן קשה לקלח אותם בתוך מקלחון הסגור מכל צדדיו. לכן סוגי אמבטיות סטנדרטיים יתנו מענה טוב יותר למשפחות עם ילדים וכדי למנוע התזת מים ניתן להתקין וילונות אמבטיה.

איך בוחרים מקלחונים?

בעת בחירת המקלחון חשוב מאוד שגודל מקלחון יתאים לאנשים שישתמשו בו. מקלחונים צריכים להיות לפחות בגודל של 1 מטר על 1 מטר ובגובה מינימלי של כ- 180 – 190 ס”מ כדי שיתאימו לרחצה של אדם בוגר במשקל בינוני. מקלחונים מוכנים בגודל קטן מזה, יהיו בלתי נוחים לרחצה וצפופים. יש לבחור את מיקום מקלחון בהתאם לעיצוב ולמערכת האינסטלציה של חדר אמבטיה. אם יש נישה שניתן להשתמש בה, אפשר לבנות מקלחון עם סגירה קדמית בלבד. אם לא קיימת נישה כזו, ניתן לבנות מקלחון פינתי עם סגירת 2 או 3 צדדים.

מקלחונים איכותיים צריכים להיות בנויים מפרופיל אלומיניום שעובר צביעה מיוחדת עם קירות ודלתות עשויים פרספקס או זכוכית. כיום יש המלצה לרכישת מקלחון זכוכית מחוסמת בעובי מינימלי של 4 מ”מ אך עדיפה דופן בעובי של 6-8 מ”מ. נמצא כי מקלחונים פרספקס, על אף שהם זולים יותר נוטים להישבר ויכולים לגרום לתאונות וחתכים בעוד שזכוכית מחוסמת איננה מתנפצת. בנוסף, הזכוכית מאפשרת יצירת מרקם דקורטיבי על ידי התזת חול, צריבה, שימוש בזכוכית חלבית או עם דוגמה. האפקט המתקבל הינו גם יפה לעין וגם הופך את קירות ודלתות מקלחונים לאטומות חלקית לשמירת הפרטיות בעת הרחצה. גם בפרספקס ניתן לקבל סוגי מקלחונים עם דוגמאות והטבעות.

חשוב להקפיד שדלתות מקלחונים המחוברות בצירים יהיו בפרזול איכותי שלא יחליד ועשויים נירוסטה או פלדת אל חלד, מומלץ שגם הידיות יהיו עשויות נירוסטה ותוספת פס מגנטי בדלתות תעזור לסגירה הרמטית שלהן ולאיטום מקלחון. ניתן גם להוסיף אגנית מחרס או מחומר אקרילי המוגבהת מהרצפה או אטומה על ידי פרופיל אלומיניום למניעת נזילת מים החוצה אל חדר אמבטיה והרטבה של ארונות אמבטיה.

תוספת אביזרי אמבטיה כמו צינור עם ראש טוש מתכוונן על מוט, ברז אמבטיה נוח בעיצוב מודרני המאפשר שליטה על עוצמת הזרם, ואפילו פתחי ג'טים המותקנים בקירות מקלחון והופכים אותו למקלחון ג'קוזי מפנק מוסיפים להנאה שברחצה. אז מקלחונים או אמבטיה? זה תלוי בכם.

אולי תאהבו גם

יש לכם מה להוסיף?

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.