החוק החדש למחזור פסולת אלקטרונית עשוי להגדיל באופן משמעותי את מספר מכלי האיסוף אשר מיועדים למכשירי החשמל המקולקלים או הישנים ורכיבים אלקטרוניים אחרים. באם תעבירו את הפסולת האלקטרונית למרכז מחזור מקומי ששם יש אף מגרסה, תוכלו גם על הדרך לעשות קצת כסף מכך.

מחזור מכשירי חשמל מאפשר לכל אחד מכם לשמור על הסביבה, להקטין את כמות הפסולת האלקטרונית שאנו מייצרים ואף ליהנות מן מקור הכנסה נוסף של מכירת מוצרי אלקטרוניקה ישנים למרכז מחזור. כיום רוב משקי הבית והמשרדים מפרידים אשפה מסוגים שונים ביעילות ושופכים למחזור חומרים רבים, כמו למשל – קרטון, בקבוקי זכוכית, בקבוקי פלסטיק, מתכות, פחיות ואף מוצרי חשמל ואלקטרוניקה מקולקלים וישנים שכבר אין לכם כל צורך בהם.

בזכות החוק למחזור מוצרי חשמל, גם מחזור מוצרי אלקטרוניקה וחשמל כיום נעשה אפשרי, ובקלות יתר על המידה. בזכות האפשרות למחזר מכשירי חשמל מקולקלים או ישנים, ניתן לא רק להקטין את כמות הפסולת האלקטרונית במדינת ישראל, אלא גם למנוע דליפה של חומרים מסוכנים לאדמה ואף למים וגם בתוך מגרסה.

תהליך מחזור מכשירי חשמל

    • השלב הראשון של תהליך מחזור מכשירי חשמל הינו איסוף של המכשירים השונים. בזכות החוק למחזור מכשירי חשמל ואלקטרוניקה, אשר נכנס זה לא מכבר לתוקפו, מספר מתקני האיסוף המיועדים לכך והפזורים ברחובות הערים והישובים אמור לגדול באופן משמעותי, לשם נוחיותו של הציבור. אל מתקנים אלה ניתן לשים את מכשירי החשמל אשר מיועדים למחזור, כל עוד הם מתאימים בגודל שלהם אל הפתח של מתקן המחזור.
    • מלבד האפשרות להוביל את המוצרים האלקטרוניים אל פחי האיסוף האפשריים, על פי החוק החדש, יש באפשרותכם להביא את מכשיר החשמל הישן שלכם אל בית העסק אשר בו רכשתם את המכשיר הנוכחי, כאשר בית העסק מחויב להעביר אותו למחזור.
  • דרך נוספת היא להיעזר במרכז מחזור מקומי, ולמכור לו את מכשירי החשמל או את הרכיבים האלקטרוניים למחזור באופן ישיר. מרכזים אלה יכולים גם לעזור לאנשים פרטיים וגם לבתי עסק, אשר מבקשים להיפטר ממספר מכשירי חשמל בבת אחת.

מחזור את העולם יציל

לסיכום, מרכזי המחזור ממחזרים את מכשירי החשמל בכוחות עצמם או מרכזים אותם ומעבירים אותם למפעל המחזור.

אולי תאהבו גם

יש לכם מה להוסיף?

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.